Pouze bod

TJ Sokol Havlíčkův Brod 4:4 Spartak Pelhřimov

Hned v prvním utkání čekal Draky velice silný soupeř z Pelhřimova. První třetina byla ze strany obou mužstev velice nervózní a nepřinesla nám příliš hezký florbal. O přestávkách trenéři obou týmů hráče uklidnili a šlo se do druhé třetiny.
Druhá třetina už byla od obou týmů daleko lepší. Jako první šli do vedení Draci, kdy přečíslení 3 na 2 zakončil přesnou střelou Jonák. Bohužel, hráči Havlíčkova Brodu nevydrželi dlouho ve vedení. Minutu po Jonákově trefě srovnal domácí Žák a půl minuty po něm zvýšil náskok Spartaku Pelhřimov na 2:1 Smejkal. Draci se z rychlého obratu nepoložili, a dvě minuty po obdržené brance na 2:1 srovnal krok se soupeřem krásnou střelou na zadní tyč Žáček. Druhá třetina nám nabídla pohledný florbal, plný pohledných akcí. Po jedné z takových akcí se opět radoval domácí Spartak Pelhřimov.
Rychlou akci zakončil Ješátko a domácí tak šli do vedení 3:2. Do konce druhé třetiny ještě Draci stihli srovnat zásluhou dvojice Čapek Líbal. Po druhé třetině byl tedy stav utkání 3:3.
Třetí třetina začala vyloučení hostujícího Veselovského a Spartak Pelhřimov rychle využil nabídnutou přesilovku. Na řadě byl tedy tým draků, pokud nechtěl v prvním zápase ztratit všechny 3 body. Po nevyužitých šancích a nevyužité první přesilovce v utkání dostali Draci šanci v druhé přesilové hře. Po rychlé kombinaci mezi trojicí hráčů Kučera Čapek Jonák, poslední jmenovaný zakončil  souhru krásnou střelou a vyrovnal tak stav utkání na 4:4. V posledních třech minutách utkání už žádná změna skóre nenastala a zápas tak skončil remízou 4:4.

Branky a nahrávky:

15:27 Jonák (Čapek D.), 19:42 Žáček, 28:45 Čapek D. (Líbal), 42:01 Jonák (Čapek D.)

Sestava:

Zemánek
Kučera, Vorlíček, Štolc, Čapek A.
Čapek D., Jonák, Líbal, Žáček, Veselovský, Kadlec, Laňka

 

 

TJ Sokol Havlíčkův Brod 6:10 Sabots Jihlava

Ve druhé utkání čekal na Draky soupeř z Jihlavy.
Drakům se nepovedl vstup do utkání, když po třech minutách soupeř vedl o dvě branky. draci ukázali svojí sílu a během dvou minut srovnali stav utkání na 2:2 po gólech Líbala a Čapka. Bohužel do konce první třetiny soupeř Drakům utekl o dvě branky a to se ukázalo jako zlomový moment utkání.
Do druhé třetiny se šlo za stavu 4:2 pro tým z Jihlavy. Na začátku se druhé třetiny dokázal snížit stav utkání Líbal, který zakončil krásnou kombinaci Draků a stav byl 3:4. Bohužel se domácí nevyvarovali individuálních chyb a soupeř odskočil na rozdíl 4 branek. Na konci druhé třetiny svítil na tabuli průběžný výsledek 4:8.
Draci vlétli do třetí třetiny a soupeře v prvních střídáních zatlačili a na jeho polovinu. Bohužel, opět individuální chyby vedli k dalším dvěma zásahům hostujících hráčů a skóre zápasu tak rázem bylo 4:10. Drakům se ještě povedlo výsledek upravit na konečných 6:10, navíc se ovšem A-tým už nezmohl a tak v druhém utkání prohrál konečným výsledkem 6:10.

Branky a nahrávky:

03:43 Líbal (Čapek), 05:35 Čapek D. (Líbal), 22:35 Líbal (Kučera), 29:02 Čapek (Líbal), 38:11 Jonák (Čapek D.), 39:43 Žáček (Laňka)

Sestava:

Zemánek
Kučera, Vorlíček, Štolc, Čapek A.
Čapek D., Jonák, Líbal, Žáček, Veselovský, Kadlec, Laňka

 

Komentář trenéra Kučery:

V prvním utkání jsme ukázali sílu, když jsme hned třikrát za utkání museli dotahovat soupeřův náskok. Utkání bylo z naší strany slušné. Druhé utkání už z naší strany nebylo tak povedené. Spousta individuálních chyb a nekoncentrovanost v některých pasážích utkání nás stála bodový zisk a lepší výsledek. Utkání nám ukázala na čem musíme zapracovat a co zlepšit.