Obrovský a historický úspěch dorostenců!

Havlíčkobrodští florbalisté o víkendu odcestovali do daleké Ostravy, kde změřili své síly se špičkou dorostenecké kategorie v rámci MČR. Po skvělé sezoně nakonec obsadili konečné a krásné 4. místo v republice!
Ve čtvrtfinále soutěže čekal na florbalisty z Havlíčkova Brodu tým z Náchoda. Pro havlíčkobrodské hráče naprosto neznámý soupeř, od kterého nevěděli, co čekat. První utkání bylo velice vyrovnané. V polovině zápasu vedl soupeř z Náchoda už 3:1 a s Draky to nevypadalo dobře. Naši hoši ale ukázali, že mezi elitou nejsou náhodou a dokázali stav utkání otočit. Soupeř nesložil zbraně a dvě minuty před koncem zápasu dokázal využít chyby v obraně Draků a vyrovnat tak stav utkání na konečných 4:4.

Druhé utkání slibovalo obrovské drama, a to hlavně díky nerozhodnému výsledku z prvního zápasu. Druhý zápas začal stejně, jako končil ten první. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a hra byla velice vyrovnaná. Draci ve druhém zápase vždy prohrávali, a nezbylo jim nic jiného, než hrát na 100% až do konce utkání. Od poloviny utkání jakoby soupeři docházeli síly a havlíčkobrodští florbalisté tak získávali více ze hry. Zatím životní trefu zaznamenal v druhém utkání Bureš, který krásnou střelou 25 vteřin do konce utkání poslal Draky do semifinále. Konec utkání už si hráči z Vysočiny pohlídali a postupová radost mohla vypuknout naplno.

V semifinále čekal na Draky domácí tým 1. SC TEMPISH Vítkovice. Zápas Davida s Goliášem. Havlíčkobrodští nedali soupeři nic zadarmo a odehráli skvělé utkání proti velkoklubu. Soupeř sice více kontroloval hru, nicméně Draci dokázali, že i s takovýmhle týme, jako byly Vítkovice hrát vyrovnanou partii. Bohužel, soupeř využil rozložení sil v zápase a utkání dovedl do vítězného konce. Na konci utkání svítilo na tabuli skóre 6:2. Na Draky tak čekal ,,pouze” boj o 3. místo.

V souboji o bronzové medaile vyzvali havlíčkobrodští florbalisté známého soupeře a to Tatran Střešovice. Poklidné utkání ve vysokém tempu si ale soupeř pohlídal. Draci už neměli potřebné síly na zdramatizování utkání a soupeři z hlavního města podlehli 8:2.
Draci tak obsadili konečné 4. místo v republice v dorostenecké kategorii, což je naprosto fantastický a historický úspěch! Klukům moc děkujeme!
Komentář trenéra Kučery:
Klukům patří obrovské DÍKY! To co předváděli celou sezonu bylo neskutečné, ale to co předvedli na tomto turnaji, na to snad nejsou ani slova. Jsem neskutečně hrdý, že jsem mohl vést tento tým. Kluci si dokázali, že dokážou hrát vyrovnané zápasy s kýmkoli. Tento úspěch docení až čas. Kluci dokázali něco neuvěřitelného a pro florbal v HB je to historický úspěch! Kdyby nám někdo na začátku sezony řekl, že budeme hrát na MČR, řekl bych mu že je blázen. Obrovskou zásluhu na tomto úspěchu mají nejlepší rodiče v republice! To jakým klukům dokázali dělat servis a podporu v sezoně. Vyvrcholením byl tento turnaj! Aby tady z Havlíčkova Brodu bylo po celý víkend 50 lidí? To je něco neuvěřitelného! Rodičům moc děkujeme a moc si vážíme jejich podpory! Všechno ale jednou končí a tím pádem i naše ,,pohádka”. Všem moc děkujeme za podporu!!