Shrnutí sezony v její polovině

Polovina sezony je za námi a tak přinášíme drobné shrnutí dosavadního průběhu sezony florbalu v Havlíčkově Brodě.

A-tým
A mužstvo má za sebou polovinu sezony, ve které si na své konto připsalo pouze 3 výhry, 7 proher a 2 remízy. Trenér A-týmu Patrik Kučera ovšem věří, že jeho svěřenci nějaké ty výhry na svůj účet ještě přidají ,, začátek sezony nás nezastihl v nejlepší formě, máme hrozně mladé družstvo a proto chvíli trvalo, než si vše sedlo a kluci si zvykli na dospělý florbal. Poslední zápasy ale ukazují sílu mužstva a věřím, že sezónu zakončíme v lepší formě než na začátku,” dodává Kučera.

Junioři
O poznání lepší polovinu sezony za sebou mají junioři. V dosavadním průběhu sezony junioři nepoznali hořkost porážky. Na svém kontě mají 9 výher a pouhé 2 remízy. Trenérské duo Josef Žáček a Daniel Vorlíček tedy nemají důvod být nespokojeni ,,kluci hrají parádní florbal. Na jejich hře je vidět, že je to baví,” přiznává jeden z dvojice trenérů. ,,Jsme nesmírně rádi, že kluci mají velkou herní vytíženost, jelikož většina juniorů pravidelně nastupuje za A-tým,” doplňuje druhý.

Dorost
Dorostenci, které ve velkém počtu doplňují i naši starší žáci letos zatím vyhráli 9 z jejich 11 utkání. Tým, který vede trenérská dvojice Jakub Mareš a Daniel Hodboď zatím šlape jak má. Oba trenéři si pochvalují práci všech kluků a těší je, jak se kluci prezentují ,,kluci hrají parádní florbal. V klubu perfektně funguje výpomoc mezi jednotlivými kategoriemi. Snažíme se dávat hodně prostoru mladým hráčům, kteří předvádí parádní výkony jak ve své, tak právě v dorostenecké kategorii,” doplňuje Mareš.

Starší žáci
Paráda! Jedním slovem se dá shrnout počínání obou družstev starších žáků v dosavadním průběhu sezony.
”A” tým starších žáků zatím předvádí něco neskutečného. Dosud tým vedený dvojicí trenérů Antonín Mühlfait a Patrik Kučera neztratil ani bod a je jediným neporaženým týmem soutěže. Už za polovinou soutěže je jasné, že kluky nemine kvalifikace o MČR ,,kluci si na konci minulé sezony sedli a sami si určili jaké cíle si dávají do další sezony. Na nás trenérech už bylo pouze je na to připravit po fyzické a psychické stránce. Kluci k tomu přistoupili zodpovědně už během letní přípravy, která dle mého názoru byla náročná a těžká. Kluci ji ovšem zvládli na výbornou,” dodává Kučera. V létě se starší žáci zúčastnili prestižního turnaje Prague Games a poté týdenního soustředění před sezónou ,,léto bylo trošku hektické, nejprve mezinárodní turnaj v Praze, kde kluky dělil pouhý zápas od zisku cenného kovu. Týden po turnaji jsme odjeli na týdenní soustředění, kde jsme se zaměřili na herní situace a kondičku,” hodnotí léto před sezonou Kučera.
”B” tým starších žáků, za který nastupuje plno mladších žáků předvádí parádní výkony a ve vyrovnané tabulce se drží v klidných vodách ve středu tabulky. ,,Kluky musím za dosavadní průběh soutěže pochválit. Zápas od zápasu se zlepšují a co je důležité, je vidět že se florbalem baví. Jak už zmiňoval Kůča (Patrik Kučera, trenér mužů a stržů A pozn.) léto bylo náročné ale právě díky tomu teď jsme tam kde jsme,” hodnotí dosavadní část sezony trenér Mareš.

Mladší žáci
Také mladší žáci jsou v polovině sezony. Tým vedený trenérem Adamem Čapkem si vede skvěle ,, musím říct, že mám velkou radost z toho, jak se děti zlepšují a jaký mají zápal do hry. Během sezony nám přišlo spoustu nových dětí což je super, jsme rádi že zájem dětí o florbal a sport celkově je,” hodnotí dosavadní část sezony Čapek.

Elévové
Druhá nejmladší kategorie draků má také na pilno. Mimo turnajů, na kterých si elévové počínají skvěle se daří domlouvat přátelská utkání a tím pádem mladí Draci mají hodně zápasů, což je v tomto věku důležité. Na dětech je vidět, jak je florbal baví a s velkou dávkou soutěživosti mají zápasy krásný náboj.

Přípravka
Naši nejmenší. Děti se florbalem a celkově sportem baví. Obrovskou radost dělají trenérům Mühlfaitovi a Kučerovi všichni, jelikož jejich náboj, chuť a radost ze sportu je naprosto úžasná. Už mají za sebou spousty zápasů a my jen a jen doufáme, že daleko více jich ještě naskáče.