Turnaj volejbalistek v Havlíčkově Brodě

Tělocvičná jednota Sokol Havlíčkův Brod uspořádala v Havlíčkově Brodě dne 12.6.2021 Volejbalový turnaj kadetek narozených po 1.1.2004.

Pro mnoho volejbalových družstev kadetek v Kraji Vysočina sezona 2020/2021 v důsledku epidemie skončila po odehrání prvních kol krajských a celostátních soutěží a toto byl první turnaj po dlouhé době. Původně plánovaný malý turnaj pro oddíly krajského přeboru, se rozrostl pro velký zájem o oddíly startující v celorepublikových soutěžích na celkem 8 účastníků:

TJ Sokol H. Brod

TJ Sokol Bedřichov

ŠSK Demlova

TJ Humpolec

TJ Sokol Štoky

Výběr žákyň 2006 Kraje Vysočina

TJ Nové Veselí

TJ Jiskra H. Brod

Hrálo se ve dvou skupinách. 1. skupina – družstva v krajském přeboru a 2. skupina – družstva v ligových soutěžích. Následné PLAY OFF všech účastníků turnaje určilo následující pořadí na 1 – 4. místě:

1. Tj Jiskra H. Brod

2. TJ Sokol Bedřichov

3. Výběr žákyň 2006 Kraje Vysočina

4. TJ Sokol H. Brod

Pro družstvo TJ Sokol H. Brod byl turnaj zkouškou nové sestavy krajského přeboru juniorek v sezoně 2021-22.

Příležitost dostaly zejména hráčky ročníků 2006:

Nela Kubátová univerzál, Gabriela Šidláková a Kristýna Vlachová blokařky, Zuzana Henzlová smečařka.

2005 Adéla Plachá blokařka, Bára Jansíková smečařka, Beáta Najbrtová nahrávačka.

2004 Valerie Brychtová smečařka

Z ročníku 2007 doplnila družstvo pouze univerzální hráčka Julia Zavřelová.

Nové hráčky Beáta Najbrtová a Valerie Brychtová vytvořily s ostatními hráčkami velmi kompaktní družstvo, které podalo dobrý výkon na všech postech i v útočných a obranných kombinacích. Po postupu z prvního místa ve skupině, ve čtvrtfinále porazilo ligové družstvo Nového Veselí 2:1, po velkém boji podlehlo v semifinále extraligovému družstvu kadetek Jiskry H. Brod 2:1 a v utkání o 3. místo Výběru žákyň 2006 Kraje Vysočina rovněž 2:1.

Předvedená hra je solidním základem a příslibem pro nadcházející velmi náročnou sezonu. V ní družstvo vedle krajského přeboru juniorek, krajského přeboru kadetek, navíc čeká i kvalifikace v Českém poháru.