Úspěch volejbalistek v Brně!

Starší žákyně oddílu volejbalu TJ Sokol H. Brod vyhrály Letní pohár Českého volejbalového svazu 2021/2022

V areálu volejbalových kurtů Lužánky v Brně se v neděli 20. června, za velmi vysokých teplot, konal finálový turnaj ve volejbalu starších žákyň ročníku 2007. Turnaj byl náhradou za Mistrovství ČR 2020-2021, které se z důvodu epidemie nemohlo v halách uskutečnit. Klání se zúčastnily krajské reprezentace (KCM) nebo vítězové krajských kvalifikačních turnajů. A právě volejbalistky Sokola H. Brod si účast za Kraj Vysočina vybojovaly v kvalifikačním turnaji v Bedřichově.

Ve finálovém turnaji bylo družstvo TJ Sokol H. Brod nasazeno do skupiny s KCM Hradec Králové a TJ Sokol Frýdek Místek. Druhou skupinu utvořila družstva VK KP Brno, VO TJ Lanškroun, KCM Zlín, a VK Prostějov.

V prvním utkání ve skupině, se i přes velmi dobrý výkon, rozešli hráčky Sokola H. Brod a KCM Hradec Králové smírně 1:1 na sety s velmi aktivním skóre na míče pro hráčky Sokola H. Brod. V druhém utkání zvítězili Broďačky 2:0 nad tradičním soupeřem z celostátních turnajů Tj Sokol Frýdek Místek a zajistili si postup z 1. místa ve skupině do semifinále, kde na ně čekalo družstvo KCM Zlín. Po obětavém, kolektivním výkonu ozdobeném vynikající souhrou, individuálními výkony, útokem ze všech pozic podepřeným dobrým příjmem podání, vlastním pestrým podáním, kdy hráčky střídaly tvrdé smečované podání, plachtící podání z výskoku s taktickým podáním, zvítězily hráčky Sokola H. Brod 2:0.

Ve finálovém utkání proti TJ Lanškroun, v kterém byly síly rozloženy na všechny hráčky, jmenovitě: smečařky Lucii Literovou, Julii Zavřelovou, univerzální hráčky Janu Bláhovou, Sabinu Kolářovou, blokařky Sáru Šnajdrovou, Anežku Kučírkovou, nahrávačku Petru Matějkovou, smečařka Tereza Zimprichová a pro zranění do role bubenice a roztleskávačky odsouzené Ester Šnajdrové, prohráli mladé sokolice první set, který však již byl prohraným posledním. Následovalo zúročení zimní týmové fyzické přípravy a vítězství 2:1 na sety, nad v horku uvadajícím soupeřem. Následovala obrovská radost. Výkon žádné hráčky nelze vyzdvihnou nad ostatní, znamenalo by to snížení výkonu spoluhráček. Potvrdilo se, že volejbal je především vysoce kolektivní hra, kdy sehraný kolektivní výkon podpořený vírou a vůli po dosažení vítězství dominuje nad souborem velmi dobrých individualit.

Vítězná sestava