Prague vollejball games

Volejbalistky z Havlíčkova Brodu slaví zlatý úspěch na mezinárodním turnaji

HAVLÍČKŮV BROD – Mladší žákyně TJ Sokol Havlíčkův Brod vybojovaly zlaté medaile na prestižním mezinárodním turnaji Prague volleyball games 2019. Pro hráčky to byl první velký turnaj a zvládly ho i přes velkou počáteční nervozitu, když dokázaly porazit všechna družstva své kategorie, a to i ze zahraničí. Největší volejbalový turnaj mládeže ve střední Evropě totiž přilákal družstva z osmi evropských zemí.

V šesti zápasech ve skupině a v boji o finále neztratily havlíčkobrodské volejbalistky ani jeden set a porazily všechny pražské týmy i výběr Moravskoslezského kraje. Ve finále narazily na hráčky z Tábora, které obhajovaly loňské druhé místo. První set Broďačky prohrály, ve druhém ale sebraly všechny síly a s náskokem ho vyhrály. Ve třetím rozhodujícím setu vedly 12:8, ale soupeřky dotahovaly až do stavu 14:13. Koncovku však zvládly lépe a vyhrály těsně 15:13.

Trenér Vladimír Matějka zhodnotil třídenní turnaj slovy chvály: „Děvčata konečně zúročila roky tréninků a vyhrála zaslouženě. Hrála velmi organizovaně, dařila se jim podání, útočila a dobře bránila na síti. Máme velkou radost.“
V Praze se tak v období vánočních prázdnin sešlo 1 100 volejbalistů a členů doprovodu. Na organizaci a zajištění 2. ročníku Prague Volleyball Games se podílela více než stovka lidí. Úspěch brodského volejbalu potvrdily i starší žákyně druhého oddílu volejbalu ve městě – TJ Jiskra, které na turnaji vedla Jana Najbrtová. Hráčky hrály ve velmi silné 19členné skupině a postoupily do finále, ve kterém nakonec podlehly výběru Polska. Druhé místo je ale také velkým úspěchem.

Cenné zlato si do Brodu přivezly kapitánka Julie Zavřelová, Zuzana Henzlová, Petra Matějková, Ester a Sára Šnajdrovy, Jana Bláhová, Sabina Kolářová, Natálie Laštovičková, Tereza Zimprichová a Lucie Literová.

Zlaté volejbalistky z Havlíčkova Brodu zvládly celoevropskou konkurenci. Foto: TJ Sokol Havlíčkův Brod